מאזדה 2

מאזדה 2 לא מתפשרת על איכות

במחצית השנייה של 2014 צפויה הגעתה לישראל של היפנית הקטנה, השובבה והעדכנית, מאזדה 2. דגמים קודמים של משווקים בישראל עם  מנוע 1.4 והספק של 103 כוחות סוס. יודעי דבר מתארים אותה במונחים  “סופר מיני שובבה, זריזה וספורטיבית. ייתכן כי מי שנוהגים- תרתי משמע- להתמתח ולהתרווח בנהיגה, אם כנהגים ואם כנוסעים, ייתקלו בבעיה. במכונית שש כריות אוויר ועל פי מבחן שנערך לה במערכת בקרת יציבות היא קיבלה ניקוד גבוה.

יצרני המכונית מדווחים כי יידרשו 12 שניות בלבד להאצתה מאפס ל- 100 ק”מ, שמהירותה המרבית היא 168 קמ”ש (אף שברור כי לא מומלץ לאיש להגיע ואף לא להתקרב למהירות זו)

מאזדה 2 –אחת לכמה?

אחת השאלות המרכזיות ששואלים מי שמתעתדים לרכוש מכונית בכלל ומאזדה 2 בפרט היא מה צריכת הדלק שלה. על פי המפרט הטכני ניתן ללמוד כי מזדה 2 גומעת 12.1 ק”מ לכל ליטר דלק בשטח עירוני בעוד בשטח בין-עירוני ניתן לנסוע בה 18.5 ק”מ. צריכת הדלק הממוצעת- 13.6 ק”מ לקילומטר.

לא מדובר במכונית מנקרת עיניים. משקלה פחות מטונה אחת. אורכה פחות מארבעה  מטר. במכל הדלק שלה נכנסים 43 ליטרים.

מכונית יפנית זו מושכת רבים בעיקר בשל חזותה, המוניטין של היצרנית המהווה אינדיקציה לאמינות, לשמירת ערך וליחס טוב בין האבזור שלה לבין מחירה.

מאזדה 2- רזה, ספורטיבית, שרירית

מכונית בעלת חזות עדכנית ומחוטבת מושכת, כצפוי, צעירים רבים. היא קומפקטית, בעלת טקסטורה נוחה ונעימה לעין. מוט ההילוכים נמצא במקום נוח, מעל הקונסול המרכזי. העיצוב שלה מושכל והגיוני כך שעל אף הנפח הקטן שלה נוח להיכנס אליה ולצאת ממנה. תכנון חכם של המושב האחורי מסייע לשני המבוגרים שיכולים לשבת במושב האחורי לחוש בו בנוחות מרבית.

טביעת חותם מורגשת ומובהקת של מהנדסי היצור של מאזדה 2 ניכרות הן במשקלה הנמוך באופן יחסי (כ- 200 ק”ג פחות ממשקלה של רנו קליאו, לדוגמה) הודות לשימוש במתכות קלות וחזקות, גלגל רזרבי דק והקפדה מרבית על תכנון פונקציונאלי מיטבי של רכיבה השונים.

אנשים שונים בוחרים מכוניות- כמו גם דברים רבים אחרים- משיקולים שונים.  מכונית זו נבחרת על ידי המעדיפים אותה בשל שקלול נתונים ובהם: מחיר סביר, מראה מצודד, נוחות, צריכת דלק טובה, קלות תנועה  וחנייה ועוד.

כבר כיום, חודשים אחדים לפני בואה לישראל של מאזדה 2 החדישה  קיימות דריכות וציפייה של מי שמתכוונים לרכוש אותה לקראתה. לפי שעה- הפנטזיות עובדות שעות נוספות.

About the author

Flyn

Leave a Comment