השכרת רכב

השכרת רכב – דרך מהירה לרכב חדש

מי לא היה רוצה לנהוג ברכב חדש ומפנק? רכב כזה מספק חוויית נהיגה יוצאת מן הכלל, וגם מאפשר לנסוע בראש שקט, מבלי לדאוג לתקלות על הדרך וביקורים תכופים במוסך. אבל המצב הכלכלי במשק לא מאפשר לרוב הישראלים לקנות רכב חדש. גם אם הם זכאים לקבל מימון מלא לרכישת רכב חדש, הם מוצאים עצמם שקועים בתשלומים חודשיים גבוהים נושאי ריבית. ואוטו ישן בוודאי שאינו בא בחשבון, כי יצריך תחזוקה בעלויות גבוהות. נראה כי השכרה היא הפתרון האידיאלי למי שרוצה רכב פרטי חדש, או אפילו בן שנים ספורות, מבלי לשאת בהוצאות גבוהות.

השכרת רכב – כל אחד יכול

כשבאים לבקש מימון עבור רכישת רכב חדש, הלקוחות עוברים סינון קפדני, וכחלק מהתהליך, נוברים להם בתדפיסי הבנק על מנת לראות שהם יוכלו להחזיר את התשלום החודשי (לרוב, במימון מלא אפשר לעשות פריסה ל 60 תשלומים). לעומת זאת, השכרה של רכב היא תהליך פשוט יותר, מכיוון שמדובר בעלויות נמוכות בהרבה. חשוב לציין כי מחירי השכרת רכב לתקופה ארוכה שונים ממחירי השכרה לתקופה קצרה, ובממוצע השוכרים משלמים הרבה פחות עבור כל יום שבו הרכב בידיהם.

תהליך קל ומהיר

לכל חברת השכרת רכב יש צי מכוניות גדול, עם דגמים שונים של מגוון יצרניות, וכל אחד יכול למצוא את הרכב שמתאים לו. ניתן לבדוק את היצע הרכבים בכל סניף של כל אחת מחברות ההשכרת רכב, לראות תמונות של הרכב, לקבל מידע על הקילומטרים שהוא עבר ועוד. בנוסף, מקבלים מידע אודות טיפולים שהרכב עבר, מה שחוסך הרבה זמן על לקיחת הרכב למוסך לצורך בדיקה. במילים אחרות, כל לקוח יודע בדיוק מה הוא מקבל.

אחרי שמוצאים את הרכב המבוקש, מגיעים לסניף של חברת ההשכרה, ובוחנים את האוטו בצורה מעמיקה יותר. מכיוון שכל תקלה, פגם או פגיעה ברכב יכולים להוביל לחיוב מצד חברה ההשכרה בתום תקופת חוזה השכירות, חשוב לעבור על הרכב יחד עם אחד הסוכנים בחברה ולרשום כל פגם שכבר ישנו, בין אם זה כתם קטן, קרע בריפוד המושבים, ‘דפיקה’ בפח של הרכב וכן הלאה. וזהו, אפשר לחתום על החוזה.

תנאי השכרת רכב

לפני שחותמים על החוזה, כדאי לקרוא אותו בעיון רב, ולבדוק שהתנאים הולמים ומתאימים. בין השאר, חשוב לבדוק את תנאי השימוש ברכב, למשל האם יש מספר קילומטרים מרבי שאפשר לעבור במהלך תקופת ההשכרה? יש לשים לב גם לעלויות השונות של הביטוח, התחזוקה, טיפולים שוטפים וכדומה. בנוסף, כדאי לבדוק שירותים שונים הניתנים לשוכר, כמו שירותי חילוץ.

About the author

Flyn

Leave a Comment